Amerika Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Amerika Vizesi

Tüm vize işlemleriniz için...

Amerika Vizesi Başvuru Soruları

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Amerika vize Başvurusu S.S.S

Amerika vizesi – ekşi sözlükteki yorumlar okunarak bilgi edinilir mi?

Amerika vizesi, başvuru süreci son derece dikkatli ve titiz yönetilmesi gereken bir süreçtir. Amerika vizesi ekşi sözlük yorumları, vize hakkında güncel ve doğru bilgiler içermeyebilir, bu nedenle de vize başvuruları hakkında yorumlar üzerinden doğru bilgi edinmeye çalışmak zaman kaybına yol açacaktır.

AMERİKA VİZESİ ÜCRETİ 2020 NE KADAR?

Amerika vizesi konsolosluk harcı vize türlerine göre değişiklik göstermektedir. Amerika; iş, turizm ya da tıbbi amaçlı ziyaretçi vizesi 160 Amerikan Doları, Amerika vizesi Q, R, P ve L  vizeleri 190 Amerikan Doları, Amerika E1, E2, E3  dizeleri 265 Amerikan Doları’ dır.

 Amerika O vizesini kimler alabilir?

Amerika O vizesine uluslararası bir alanda önemli başarıları olan uzmanlar, olağanüstü yeteneğini uluslararası başarıları ile kanıtlamış kişiler başvuru yapabilirler. Amerika O vizesi türlerine olağanüstü yetenek ve üstün başarıya sahip atletler, sanatçılar, performans sanatçıları başvurabilirler.

u.s. visa info’ yu hangi amaçla kullanabilirim?

U.S. visa İnfo, ABD dış ytemsilcilikleri tarafından akredite edilmiş yasal bilgilendirme ve randevu sistemidir. Sistem üzerinden ABD İç İşleri Bakanlığı’ nın web sitesinde yer alan DS-160 formuna ulaşabilir, Amerika vizesi ile ilgili güncel ve en son bilgileri alabilirsiniz.

Ds 160 formu ekşi sözlükte nasıl doldurulacağı yazılmakta mıdır?

DS-160 formunun ekşi sözlükte yazılan yorumlarla doldurulması mümkün değildir. Formun nasıl doldurulacağı ile ilgili güncel ve sağlıklı bilgiler, ABD konsoloslukları ile konsolosluğun yetkili kıldığı resmi başvuru merkezleri ve deneyimli seyahat acentalarından öğrenilebilir.

DS-160 formu doldururken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

DS-160 formu doldurulurken deneyimli danışmanlardan yardım alabilirsiniz. Formda verdiğiniz bilgilerin evraklarla kanıtlanabilir olmasına çok dikkat etmeli, seyahat planınızı ve kişisel bilgilerinizi doğru olarak kaydetmelisiniz. Formda belgeler ile kanıt sunamayacağınız hiçbir beyanda bulunmamalısınız.

DS-160 formu nasıl doldurulur 2020?

DS-160 formu, ABD  Dış İşleri Bakanlığı’ nın   ceac.state.gov bağlantısı üzerinden İnternet Explorer ya da Firefox tarayıcılarından online olarak doldurulur. Başvuru sahibi, ilkamet bölgesine göre başvuru yapacağı konsolosluk ilini seçerek form doldurmaya başlamalıdır. Biyometrik fotoğraf sisteme yüklenmeli ve sistem tarafından verilen ID kodu kaydedilmelidir.

 ABD aile dayanaklı göçmen vize başvuruları nasıl başlatılır?

ABD aile dayanaklı göçmen I-130 başvuruları, Amerika’ daki Göçmenlik ve Vatandaşlık Bürosu (USCIS)’ e yapılır. Başvuruları değerlendiren USCIS bölge ofisi uygun durumlarda başvuruya onay verecek ve bu aşamadan sonra başvurunuz Ulusal Vize Merkezi NVC’ ye aktarılacaktır.

ABD vize başvuru evcil hayvanımı götürmek için ne yapmalıyım?

ABD’ ye evcil hayvanınızı götürmek için evcil hayvan kartı almalı, hayvanınızın aşılarını yaptırmalı ve aşı kartını bulundurmalı, seyahatten 48 saat önce ise tarım il ya da ilçe müdürlüklerinin hayvan sağlığı birimlerinden hayvanınız için sağlık sigortası yaptırmalısınız.

Amerika turist vizesi almak zor mudur?

ABD vize işlemlerinde konsolosluklar tarafından vize başvuruları titizlikle değerlendirilmektedir. Dolayısıyla da ABD vizesi başvurularını eksiksiz bir evrak dosyası ile prosedürlere tam olarak uygun biçimde ve konsoloslukları ABD’ ye gidiş nedeni ve seyahat planlamasının beyana uygun olarak gerçekleştirileceğine dair ikna etmek çok önemlidir.

ABD turist vizesi hangi nedenlerle alınır?

ABD’ de tatil yapmayı planlıyorsanız, aile ya da arkadaşınızı ziyaret etmek istiyorsanız, turistik bir gezi düzenlemek ya da kültürel faaliyette bulunmak istiyorsanız ya da kısa süreli olarak tedavi amacıyla Amerika Birleşik Devletleri’ nde bulunmanız gerekiyorsa Amerika turistik vizesi olarak bilinen Ziyaretçi Vizesi almanız gerekir.

Amerika vizesi – ekşi sözlükteki bilgiler güncel midir?

Amerika vizesi hakkında doğru ve güncel bilgiler, seyahat acentaları, konsolosluklar ya da resmi başvuru merkezlerinden alınabilir. ABD vizesi ve başvuru işlemleri konusunda ekşi sözlük üzerinden sağlıklı ve güncel bilgilere ulaşmak mümkün değildir.

Amerika transit vizesi nasıl alınır?

Amerika Transit vize başvuru işlemleri, göçmen olmayan vize işlemleri ile aynıdır. DS-160 başvuru formu doldurulduktan sonra, gereken tüm evraklar hazırlanmalı ve randevu gününde biyometrik işlemler ve mülakat için elçilik ya da konsoloslukta olunmalıdır.

U.S. visa info güvenli bir sistem midir?

U.S. vize İnfo, ABD konsoloslukları tarafından tam yetki verilmiş, resmi yetkili bir kurumdur. Dolayısıyla da Amerika vizesi hakkında bilgilendirme ve randevu işlemleri için yetkili, güncel ve en güvenilir bilgileri bulabileceğiniz bir sistemdir.

ABD vize randevunda neler yapılır?

ABD vize randevusu, bir mülakattır. ABD konsolosluk yetkilileri tarafından kısa süreli bir sözlü görüşme gerçekleştirilir ve vize türünüze, durumunuza göre genel sorular yöneltilerek, gerekli ise dil bilginiz de ölçülür. Ayrıca ABD vize randevusunda fotoğrafınız alınır ve parmak izi data kayıtlarınız gerçekleştirilir.

Amerika vizesi – ekşi sözlükte yazılanlar güvenilir bilgiler midir?

Amerika vizesi hakkında ekşi sözlükte, genellikle Amerika vize başvuru deneyimleri paylaşılmaktadır. Vize alım süreci ile ilgili güncel bilgiler  ile en son gelişmeler hakkında bilgi için resmi başvuru merkezleri ya da konsolosluklar kullanılmalıdır.

Amerika öğrenci vize Ücreti 2020 ne kadardır?

Amerika’ da akademik ya da mesleki olarak bulunacakların alacakları Amerika F ya da Amerika M vizeleri için başvuru harç bedeli 160 Dolardır. Amerika F ve M öğrenci vizeleri başvuru ücreti olarak ise 90 Dolar ödenir.

Amerika J vizesi nedir?

Amerika J vizesi, çalışma vizeleri kategorisinde bir vizedir ve Amerika Değişim Programı vizeleri kapsamındadır. Amerika’ da staj yolu ile ya da dadılık gibi iş deneyimleri yoluyla kültürel hareketlenmeyi ve farklı kültürleri bir araya getirmeyi amaçlar.

DS-160 formu konsolosluklardan mı alınır?

Amerika Birleşik Devletleri vize başvurularında en önemli resmi evraklardan biri olan DS-160 formu, konsolosluklardan temin edilmez. DS-160 formu online olarak doldurulması gereken bir formdur ve ABD Dışişleri Bakanlığı’ nın resmi web sitesi üzerinden ulaşılarak bilgisayar ortamında doldurulur ve başvuru sahibinin resmi de online yüklenir.

ABD vize randevu tarihi değiştirme mümkün müdür?

ABD vize başvurularında DS-160 formu doldurularak randevu alındıktan sonra randevu gününde değişiklik yapmak mümkündür. Ancak bunun için başvuru sahibinin geçerli bir nedeni olmalıdır. Randevu tarihi telefon yoluyla 0850 252 63 55 numaralı ABD vize randevu sistemi üzerinden  gerçekleştirilebilir.

U.S. visa info müşteri hizmetleri telefon numarası e Türkçe hizmet saatleri?

ABD vize bilgilendirme ve randevu resmi sistemi U.S. vizsa İnfo müşteri hizmetleri telefon numarası +90 850 3902884’ tür. U.S. Vize İnfo müşteri hizmetleri Türkçe hizmet saatleri Pazartesi ve Cuma günleri arasında 07.00-19.00 saatlerini kapsamaktadır.

Amerika turist vizesi seyahat rezervasyonları istenir mi?

Evet. Amerika Birleşik Devletleri’ ne turistik amaçlı olarak yapılacak ziyaretler için Amerika Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapılır. Amerika Ziyaretçi Vizesi başvurularında başvuru evrakları içinde Amerika’ da kalınacak otele ait rezervasyonlar ile uçuş rezervasyonları istenmektedir. Ulaşım rezervasyonlarının dönüşü de kapsaması gerekir.

Amerikan Konsolosluğu duyuruları nereden takip edilebilir?

Amerika konsolosluğu duyuruları güncel olarak Amerika konsolosluğunun web siteleri ile Amerika Ankara Büyükelçiliği’ nin web siteleri üzerinden takip edilebilir. Ayrıca Amerika tarafından resmi olarak yetkilendirimiş vize bilgilendirme ve randevu sistemi olarak U.S. Visa İnfo üzerinden de güncel duyurular takip edilebilmektedir.

ABD Visa randevu nasıl alınır?

ABD visa randevu DS-160 formunun doldurulmasından sonra alınabilmektedir. DS-160 ABD vize başvuru formu doldurularak sisteme kaydedildikten sonra  Amerika State Visa Appointment Servis kullanılarak kullanıcı oluşturulur ve ücret ödenerek randevu talebi gönderilir.

CSC USA ile pasapor teslim yeri belirlenir mi?

Amerika Birleşik Devletleri, idari işlem durumunu kontrol işlemleri kapsamında göçmen vizesi için pasaport teslim yeri seçilebilmektedir.  Başvuru sahipleri CSC USA web sitesini kullanarak pasaport ve dokümanlarını göndermeden önce teslim yeri seçebilirler.

GREEN CARD BAŞVURUSU KİMLER YAPABİLİR?

Green Card başvurusu yapabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. En az lise mezunu olanlar ya da geçmişe dönük 5 yıllık bir zaman içerisinde 2 yıl herhangi bir sektörde uzman olarak çalıştığını belgeleyenler Green Card başvurusu yapabilirler.

AMERİKA KONSOLOSLUĞU DUYURULARI COVİD-19 ‘U KAPSIYOR MU?

Amerika Konsolosluğu Amerika Birleşik Devletleri yetkililerinin Covid 19 tedbirleri kapsamında vize iş ve işlemleri için yaptığı duyuruları ve yayınladığı bildirileri güncel olarak Web siteleri aracılığıyla vatandaşlara duyurmaktadır. Dolayısıyla ABD konsolosluk duyuruları Kovid-19 dönemini kapsamaktadır.

AMERİKA VİZESİ İLE İLGİLİ EKŞİ SÖZLÜK’ TEN SORU SORABİLİR MİYİM?

Amerika vizesi ile Ekşi Sözlük üzerinden soru sorulabilirse de  sorulara güncel ve sağlıklı bilgiler alınmasının garantisi yoktur.  Amerika vizesi ile ilgili soruların konsolosluklara, seyahat acentaları ya da konsolosluklar tarafından yetkilendirilmiş resmi başvuru merkezlerine sorulması gerekir.

AMERİKA TURİST VİZESİ İÇİN NASIL BİR PASAPORT İSTENİYOR?

Amerika Birleşik Devletleri’ ne turistik faaliyet için yapılacak seyahatlerde alınması gereken Amerika ziyareti vizesi başvurularında teslim edilecek pasaportun en çok 10 yıllık olması gerekmektedir. Ayrıca pasaport vize bitiş tarihinden itibaren altı ay daha geçerli bulunmalı ve vize işlemlerinin gerçekleştirilmesi için pasaportun son 2 sayfası boş olmalıdır.

AMERİKAN KONSOLOSLUĞU VATANDAŞLIK İŞLEMLERİ İÇİN AÇIK MIDIR?

Covid 19 tedbirleri kapsamında Amerika konsoloslukları ile ilgili vize işlemlerinde bir takım kısıtlamalar bulunmakla birlikte Amerika Birleşik Devletleri konsoloslukları  Amerikan vatandaşlarına  sunduğu evlilik ölüm gibi vatandaşlık hizmetlerini sürdürmektedir.  ABD konsoloslukları,  vatandaşları için konsolosluk hizmetlerine devam etmektedir.

AMERİKA 10 YILLIK VİZE ÜCRETİ NE KADARDIR?

Amerika Birleşik Devletleri vize ücretleri vize süresine göre farklılık göstermemektedir. ABD vize ücretleri vize türlerine göre belirlenir.  Birleşik Devletler 10 yıllık vize ücreti vize türlerine göre konsolosluk harcı ve danışmanlık bedeli üzerinden hesaplanır.

AMERİKA VİZESİ HAKKINDA EKŞİ SÖZLÜKTE YAZILANLARLA DS-160 FORMU DOLDURULUR MU?

Amerika vize başvuruları titiz ve dikkatli olunması gereken bir süreç ister.  Amerika vizesi başvurularında en önemli resmi evraklardan DS-160 formunun doldurulmasında Ekşi Sözlük gibi platformlar üzerinden sağlıklı bilgi alınamaz. Form doldurma konusunda yetkili başvuru merkezleri konsolosluklar ya da seyahat acentalarından bilgi alınız.

AMERİKA VİZESİ DANIŞMANLIK ÜCRETİ 2020 NE KADAR?

Amerika Birleşik Devletleri vize başvurularında evrak listesinin gönderilmesi, telefonla destek hizmeti, vize danışmanıyla ön başvuru, başvuru evrak  dosyasının hazırlanması ve randevu alma hizmeti ile fotokopi ve çıktı hizmetlerini kapsayan Amerika ABD vizesi 2020 danışmanlık hizmeti bedeli 60 Dolardır.

AMERİKA R VİZESİ NEDİR?

Amerika geçici çalışma  vizeleri arasında yer alan R Vizesi din görevlilerinin geçici bir süre için dini görevli olarak Amerika’da bulunmasını gerektiren durumlarda ya da ABD’deki dini ibadetleri yürütmek üzere yetkilendirilmesi durumlarında din görevlileri tarafından alınır.

AMERİKA NİŞANLILIK VİZESİ NASIL ALINIR?

Amerika nişanlılık vizesi I-129F başvurusu, Amerika’ da nişanlının ikamet ettiği bölgede görev yapan göçmenlik ve vatandaşlık bürosu aracılığı ile alınır. Büroya yapılan başvurunun USCİS bölge ofisi tarafından değerlendirilerek onaylanması üzerine belgeler ulusal vize merkezine gönderilir.

AMERİKA GÖÇMEN VİZESİ MÜLAKATINA ÇOCUKLAR KATILMALI MIDIR?

Amerika Birleşik Devletleri göçmen vizesi kategorisinde yapılacak olan mülakatlarda  kaç yaşında olursa olsun Amerika’ ya seyahat edecek çocukların da katılmaları ve konsolosluk  yetkilisi ile görüşmesi gerekir. Konsolosluk yetkilisi, çocuklarla basit ve kısa süreli bir görüşme gerçekleştirir.

ABD GÖÇMEN VİZE MÜLAKATINA NEREDE GİREBİLİRİM?

Amerika Birleşik Devletleri göçmen vizesi başvurularında görüşme merkezi  Amerika Ankara Büyükelçiliği’ dir.  Amerika Birleşik Devletleri göçmen vizesi için randevu ve mülakatlar Ankara Büyükelçiliği’ nde gerçekleştirilir ve bu konuda ek yetkili dış temsilcilik büyükelçiliktir.

AMERİKA VİZESİ RED NEDENLERİ?

Amerika vizesi konsolosluklar tarafından, belgelerin eksik olduğu durumlarda, hatalı beyan verilmesi gibi durumlarda, kişinin maddi yeterliliğinin konsolosluğu ikna edememesi ya da başvuru sahibinin belirttiği süre sonunda ABD’ den döneceğine dair ikna olmaması gibi nedenlerle reddedilebilmektedir.

Amerika turist vizesi ile ülkede en çok kaç gün  kalınabilir?

Amerika turist vizesi, bir yıl süre içinde 6 ay turistik faaliyetle Amerika’ da kalınmasını olanaklı kılmaktadır. Bu altı aylık süre tek seferde kullanılabileceği gibi, yılın belirli dönemlerinde belirli aralıklarla da kullanılabilmektedir. Amerika turist vizesi ile, yabancı uyruklu kişiler bir yılın en çok 6 ayını Amerika’ da geçirebilirler.

ABD turist vizesi almak için ne zaman başvuru yapmalıyım?

Amerika turist vizesi başvuru işlemlerinin planlanan seyahat tarihinden en az 1 ay önce başlatılması gerekmektedir. Amerika turist vizesi işlemleri, başvuru evraklarının hazırlanması, DS-160 formunun doldurularak randevu alınması, mülakata girme gibi bir dizi işlemi gerektirdiğinden başvuru sürecinde zaman yönetimi önem kazanmaktadır.

U.S. visa info nedir?

U.S. visa info, usvisa-info; Amerika Birleşik Devletleri tarafından resmi olarak yetkilendirilen Birleşik Devletler vize bilgi ve randevu sistemidir.  ABD vizesi hakkında güncel bilgilerin de takip edildiği sistem, göçmen olmayan ya da geçici vize kategorileri için yetkilidir.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu