Amerika Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Amerika Vizesi

Tüm vize işlemleriniz için...

Amerika Vize Başvuru Formu

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Rutin Konsolosluk Hizmetlerinin Yeniden Başlatılması. ABD Türkiye Misyonu, birçok başvuru sahibinin vize …

Amerika Vize Başvuru Formu S.S.S

Amerika vizesi başvuru formu nereden alınır?

Amerika vizesi başvuru formu, DS-160 formudur. DS-160 formu Amerika İç İşleri Bakanlığı’ nın web sitesi üzerinden ulaşılarak doldurulması gereken online bir formdur. Forma https://ceac.state.gov/ceac/ bağlantısı üzerinden ulaşılacaktır.

DS-160 formu Türkçe olarak mı doldurulur? Türkçe formu nereden bulabilirim?

Amerika Birleşik Devletleri vize başvuru formu DS-160 İngilizce bir formdur ve İngilizce olarak doldurulmalıdır. DS-160 formunun Türkçe versiyonu bulunmamakta ayrıca başvurularda DS-160 formu Türkçe olarak talep edilmemektedir. Bu nedenle form doldurma noktasında dil sorunu yaşayanların mutlaka danışman desteği alması önerilir.

DS-160 formu doldururken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

DS-160 formu doldurulurken deneyimli danışmanlardan yardım alabilirsiniz. Formda verdiğiniz bilgilerin evraklarla kanıtlanabilir olmasına çok dikkat etmeli, seyahat planınızı ve kişisel bilgilerinizi doğru olarak kaydetmelisiniz. Formda belgeler ile kanıt sunamayacağınız hiçbir beyanda bulunmamalısınız.

DS-160 formu konsolosluklardan mı alınır?

Amerika Birleşik Devletleri vize başvurularında en önemli resmi evraklardan biri olan DS-160 formu, konsolosluklardan temin edilmez. DS-160 formu online olarak doldurulması gereken bir formdur ve ABD Dışişleri Bakanlığı’ nın resmi web sitesi üzerinden ulaşılarak bilgisayar ortamında doldurulur ve başvuru sahibinin resmi de online yüklenir.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu