Amerika Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Amerika Vizesi

Tüm vize işlemleriniz için...

Amerika Vize Türleri

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Amerika Vize Türleri

Amerika vize çeşitleri Göçmen ve Göçmen Olmayan Vize olarak ikiye ayrılır. Göçmen Olmayan Vize Türleri; diplomatik ve resmi vize, Amerika turist vizesi, transit geçiş vizesi, mürettebat vizesi, tüccar ve yatırımcı vizesi, eğitim vizeleri, değişim programı vizesi, geçici işçi /çalışma veya staj vizesi ve basın mensubu ve gazeteci vizesi olarak sıralanabilir.

Göçmen vizesi Amerika türleri ise; ABD nişanlılık vizesi, Yeşil Kart Çekilişleri ile alınan vize, Amerika evlilik vizesi, işveren talebi ile iş vizesi, Amerika F4 vize, geri dönen yerleşik yabancı müracaatları için alınan vize ve ABD göçmen vizesi olarak sıralanmaktadır. Amerika’ya gitmek için gerekenler her vize türüne göre farklılık gösterir bu nedenle kişilerin başvuracağı ABD vize çeşitleri arasından hangisi ise o vize türüne göre evrak toplaması gerekir.

B1 ve B2 Turist Vizesi

Amerika b1 b2 vizesi turistik amaçlarda kullanılmaktadır. Her iki vize türünün kullanım alanları farklı olsa da ABD turist vizesi türü altından başvurular alınmaktadır. Amerika vizesi turist kategorisi yalnızca tatil amaçlı gidilen seyahatleri kapsamaz. Amerika vizesi b1 b2 türleri farklı seyahat amaçlarında kullanılır.

 

B1 ve B2 vizelerine birçok amaçla başvurulabilinir. Amerika B1 vizesi başvurusu iş amaçlı ziyaretlerde yapılır. Eğer seyahat edecek olan kişi iş amaçlı ülkeye giriş sağlamak istiyor ve ülkede uzun süre kalmayacaksa ABD B1 Vizesi türüne başvuru yapmalıdır.

Amerika’ya turist vizesi tatil amaçlı veya tıbbi amaçlı alınıyorsa Amerika b2 vizesi türüne başvuru yapılması gerekir. Amerika tatil vizesi B2 türü vizedir. Amerika aile vizesi başvurularının da turistik vize başlığı altındaki B2 vize türüne yapılması gerekir. Amerika vizesi aile başvurusu yapılırken USA turist vizesi türüne başvuru yapılır ve davetiye alınırsa Amerika vize daha hızlı bir şekilde alınır.  B2 vizesi Amerika seyahat vizesi olarak da bilinmektedir.

Amerika turist vizesi b1 mi b2 mi sorusunun cevabı b2 vizesidir. B1 ve B2 vizelerinin her ikisi de abd turistik vize olarak geçer. Amerika turist vizesi başvuru işlemi sırasında hangi vize türüne başvurulacağı hangi amaçla başvurulacağı belirtilmelidir. Amerika’ya turist vizesi almak için gereken evraklar vize kategorisine göre farklılık gösterir. Örneğin eğer bir öğrenci Amerika’ya turist vizesi almak isterse ABD turist vizesi öğrenci evraklarını toplaması gerekecektir.

Turist vizesi türlerinden biri de esta viza amerika olarak geçer. Bu vize B2 başlığı altındadır başvuru yapan kişiye en fazla 90 gün ülkede kalma hakkı tanır.

Amerika turist vizesi şartları başvuru yapılan vize türüne göre farklılık gösterir.

Amerika turist vizesi kaç yıllık olduğu konusuna gelinecek olursa bu vize 10 yıllıktır fakat vize sahibi kişi en fazla 6 ay ülkede kalabilir.

Amerika turist vize başvurusu vize başvuru merkezleri ile gerçekleştirilebileceği gibi konsolosluklara direkt şahsi başvuru da yapılabilir. Antalya Amerika konsolosluğu, İstanbul Amerika Konsolosluğu ve Adana Amerika Konsolosluğu üzerinden ABD turist vizesi başvurusu yapılabilir.

Amerika turist vizesi uzatma işlemleri Amerikan büyükelçilikleri ve vize başvuru firmaları üzerinden yapılmaktadır. Eğer makamlar gerekli görürse ek evrak talebinde bulunabilir. ABD vizesi almak için kişilerin bu evrakları zamanında temin etmesi şarttır.

Amerika balayı vizesi adında ayrı bir vize türü bulunmamaktadır bu nedenle kişiler B2 vize başlığı altındaki tatil vizesine başvuru yapmalıdır.

Amerika Turist Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar:

Amerikan vizesi şartları arasında olan genel evrakların yanı sıra eğer Amerika turist vizesi başvurusu yapıldıysa bu vize türüne uygun olan evrakların dosyalanması gerekir. B1 ve B2 Amerika vizesi için gerekli olan evraklar aşağıda sıralanmıştır B1 ve B2 tipi vize başvuru evrakları farklılık gösterdiği için hangi belgenin hangi vize türünde gerekli olduğu aşağıdaki listede bulunduğu gibidir:

 1. Amerika Turist Vizesi almak konusunda süreci hızlandıracak olan evrak davetiye mektubudur. Amerika’dan davetiye almak vize başvuru sürecini son derece kolaylaştıracaktır. ABD B1 B2 vizesi türlerinin her ikisinde de bu evrak gerekir. B1 vizesi iş amaçlı verildiği için davetiye çalışılan, seminere gidilen, iş toplantısı içi gidilen kurumdan alınır. B2 vizesi eğer aile ziyareti ile alınacaksa aile bireyinden; sağlık amaçlı alınacaksa tedavi görülecek olan kurumdan alınır. Amerika Turist vizesi sadece tatil amaçlı alınacaksa bu belgenin ibrazı zorunlu değildir.
 2. Turistik Amerika vizesi alınırken kişi öncelikle maddi durum yeterliliğini kanıtlamak zorundadır. Seyahat boyunca yapılacak olan masrafların tarafınca karşılanabileceğini göstermek amacıyla varsa sahip olduğu gayrimenkullerin belgesini, sahip olduğu araç ya da araçların ruhsatlarını sunmalıdır. ABD Büyükelçiliği vize başvurularında bu belgeyi zorunlu tutar. Özellikle B1 vizesi için bu belgeye sahip olunmalıdır.
 3. Yapılacak olan seyahate dair gidiş ve dönüş bilgilerinin olduğu evrak yetkili mercie sunulmalıdır. Yapılan başvuruda 10 yıllık Amerika turist vizesi alınmış olsa da ülkede kalış için verilen maksimum süre altı aydır. Kişinin bu süre sonunda ülkeden ayrılacağını garantilemesi gerekir. B1 ve B2 vize ABD için bu belgenin ibrazı zorunludur.
 4. Turist vizesi Amerika için gereken bir diğer evrak eğer seyahat eden kişi kendi maddi geçimini sağlayamayacaksa onun adına masrafları karşılayacak olan kişinin tasdik ve yeminli beyannamesi gereklidir. Bu taahhüt Amerikan vatandaşı olan, yeşil kart sahibi olan veya göçmen vizesine sahip biri tarafından yapılabilir. Bu belge b2 vize türünde yapılan başvurularda istenir.
 5. Amerika öğrenci turist vizesi için kişinin eğitim gördüğü okula dair belge istenir. B1 ve b2 vize türlerinin her ikisinde de bu evrak gereklidir. Öğrenciyken Amerika turist vizesi almak için istenen bütün evrakların dikkatle temin edilmesi gerekir.

 ABD vizesi için gerekenler her sene birbirinden farklılık gösterebilir. Amerika turist vizesi 2018 ve Amerika turist vizesi 2019 evrakları dahi birbirinden farklıdır. Bu nedenle Amerika’ya turist olarak gitmek istendiğinde her senenin güncel evrak listesi takip edilmelidir. 10 yıllık turist vizesi Amerika evrakları için de güncel evrak listesinin takip edilmesi son derece önemlidir. Yeni evrak listesi yayınlanmadığı için Amerika Turist vizesi 2019 evrakları baz alınarak vize başvurusu yapılabilir.

F1 ve M1 Amerika Öğrenci Vizesi

ABD Öğrenci vizesi de diğer Amerika vize çeşitleri gibi farklı kategorilere ayrılır. Amerika F1 Vizesi ve Amerika M1 vizesi farklı durumlarda öğrencilere verilir. Bu vizeler Amerika eğitim vizesi adıyla da bilinmektedir.

ABD F1 vizesi ülkece tanınan kurumlara yapılan başvurularda öğrencilere verilir. Amerika F1 vizesi aktif öğrencilik hayatı süren kişilerin başvuracağı vize türüdür. Amerika F1 vize başvuru süreci için gerekli olan evraklar doğal olarak diğer vize başvuru evraklarından farklılık gösterir. Örneğin uzun süreli eğitim almak isteyen öğrenciler eğitim görecekleri okulda onaylı belge almalıdır. F1 Amerika vizesi öğrencilerin en sık başvurduğu vize türüdür.

Bu vizeyi alan öğrenciler Amerika’da uzun süre eğitim görme hakkına sahip olurlar; eğer öğrenciler Amerika’da gördükleri eğitimin uzayacağını düşünüyor ve 6 ay sonra ülkelerine dönmek istemiyorlarsa Amerika’da f1 vize uzatma talebinde bulunup eğitimlerine devam edebilirler. Amerika dil okulu vizesi almak isteyen kişinin öğrenci vizesine başvurması gerekir. ABD dil okulu vizesi yalnızca öğrenci vizesi yoluyla alınabilir. Amerika’ya dil okulu vizesi almak için kişinin belirli bir seviyede İngilizce biliyor olması gerekir.

F1 Vizesi Hangi Durumlarda Verilir?

 1. Üniversite ya da kolej eğitimi alınacaksa,
 2. Konservatuvar öğrenimi için ülkeye gidilecekse,
 3. Lise eğitimi almak isteniyorsa,
 4. Özel İlkokul eğitimi öğrenci aileleri tarafından talep ediliyorsa,
 5. Ruhban Okulu eğitimi alınmak isteniyorsa,
 6. Bir dil eğitim programına kaydolunup dil eğitimi alınmak isteniyorsa F1 Amerika vizesi başvuru işlemleri yerine getirilmelidir..

Tekrar belirtilmek gerekirse Amerika dil kursu vizesi başvurusu f1 vizesine yapılmalıdır.

M1 Vizesi

Bu vize kısa sürecek olan eğitimlerde verilir. M1 vizesine başvuru mesleki eğitim alınmak istediğinde yapılır. Bu eğitim kurumları ülkeye bağlı olarak açılmadığı için ayrı bir vize türü olarak geçer ve değerlendirmeler buna göre yapılır.

Amerika Öğrenci Vizesi Evrakları

Amerika vizesi öğrenci için ülkede eğitim aldığı sürece kalış izni verir. Amerika öğrenci vizesi kaç yıllık sorusunun cevabı da bu nedenle öğrencinin alacağı eğitim süresine bağlı olarak değişim gösterir.

Öğrenci Amerika vizesi başvurusu yaptığında gidiş nedenini açıkça belirtmelidir ki Amerikan öğrenci vizesi evrakları da bu bilgi doğrultusunda sıralanabilsin. Öğrenci vizesi Amerika belgeleri alınacak olan her eğitim türüne göre farklılık gösterse de temelde hazırlanması gereken belgeler şu şekilde sıralanabilir:

 1. Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının fotokopisi.
 2. Başvuru yapan öğrencinin pasaportu, bu pasaportun seyahatin sonlanma tarihinden itibaren 6 ay geçerliliği bulunması gerekir.
 3. ABD vize işlemleri için çektirilmiş olan ve gerekli prosedür kurallarını taşıyan 2 adet biyometrik fotoğraf.
 4. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği öğrenci vizesi için gerekir. Bu belge e-devlet üzerinden alınabilir.
 5. Şahsi Vize Talep Dilekçesi
 6. DS 160 formu, bu belgede yazılan tüm bilgiler daha önce de belirtildiği üzere doğrulanabilir olmalı ve hatasız olmalıdır.
 7. Öğrencinin eğitim göreceği kurum ve öğrencinin kişisel bilgilerinin olduğu I-20 formunun aslı.
 8. Amerika Öğrenci vizesi için ödenen vize harcının banka dekontu.
 9. Öğrencinin eğitim düzeyini kanıtlayacak olan not döküm belgeleri veya diplomalar.
 10. TOEFL, SAT, GRE, GMAT gibi dil yeterlilik sınavlarının sonucunun gösterildiği belgenin aslı
 11. Amerika’ya seyahat edecek öğrenci kendi masraflarını karşılamayacaksa öğrencinin masraflarını karşılayacak olan kişinin maddi durumunun yeterli olduğu kanıtlayan evraklar.

Diğer Öğrenci Vizesi ve Kullanım Alanları:

Amerika Öğrenci vizesi temelde iki kola ayrılır fakat bu iki kategorinin dışında da bir öğrenci vizesi vardır. ABD J1 vizesi bir diğer öğrenci vizesi türüdür. J1 Amerika vizesi almak için öğrenci vizesine başvurulması gerekir. Bu vize eğitim programları ve değişim programları için öğrenciye verilir. Amerika work and travel vizesi almak için bu vize türüne başvuru yapılmalıdır.

Work and travel Amerika vizesi almak için Amerika j1 vizesi başvurusu yapılmalıdır. ABD konsolosluğu work and travel için öğrenci vize evraklarına ek olarak kişiden çalışacağı kurumun onaylı belgesini talep eder. Eğer öğrencinin çalışacağı işyeri buna ek olarak davetiye yollarsa başvuru hamili için yararlı olacaktır. Amerika’ya davetiye ile gitmek her zaman daha avantajlıdır.

 

E2 Ticari Vize

Amerika ticari vize E2 vize türüne başvurarak alınır. ABD e2 vizesi genel olarak Türkiye ve Amerika arasında gerçekleşen ticari ilişkiler için kolaylık sağlamak adına oluşturulmuş ABD ticari vize türüdür.

ABD yatırım vizesi olarak da bilinen bu vize işlemleri sırasında başvuru hamili çok fazla yorulmaz. Amerika’da yatırımcı vizesi almak diğer vize alım işlemlerine göre daha hızlı ve kolay ilerler.

Amerika E2 vizesi ile Amerika’ya gitmek isteyen kişilerin, yatırım yapılan teşebbüsü geliştirme, teşebbüsün yönetimini alma ve yeterli sermayeye sahip olması gerekir ve Amerika’ya vize şartları prosedürlerinin tamamını taşıması gerekir. Amerika’da kurulacak olan şirketinin en az yüzde 50’sinin vizeye başvuru yapan kişinin elinde olması gerekir. ABD yatırımcı vizesi ancak bu şartlar altında kişiye verilir. Amerika yatırım vizesi alan kişinin temelli olarak Amerika’da kalmayacağını ve ülkesine geri döneceğini kanıtlaması gerekir.

Amerika E2 Vizesi içi Gerekli Olan Evraklar

 Amerika’da şirket kurup vize almak amacıyla bu vizeye başvuru yapılmaktadır. Amerika’da yatırımcı vizesi almak için gereken evraklar Amerika Vizesi almak için gereken evraklarla benzerlik gösterir. Kişinin her vize türünde hazırlaması gereken bazı standart evraklar vardır ancak ABD yatırım vizesi almak isteyen kişilerin bazı ek evraklar hazırlaması gerekir. Gerekli olan bu evraklar genelde şirketle ilgili olan evraklardır.

 1. Başvuru sahibini tüm açılarıyla anlatan yazı evraklar arasında olmalıdır. Amerika’da bulunan şirketi, şirketin yaptığı işi ve şirket sahibi olmak için başvuru yapan kişinin detaylıca anlatılması şarttır. E2 amaçlı başvurularda ABD vize şartları arasından en önemli olanı bu evraktır.
 2. Faaliyet gösterecek olan şirketin 5 yıllık kâr ve zarar fizibilitesi başvuru evraklarına eklenmelidir. İş organizasyon şeması bütün detaylarıyla bu belgede bulunmalıdır.
 3. Sahip olunan şirketin son 2 yıla ait vergi dökümleri belgeler arasına eklenmelidir.
 4. Şirkette çalışan kişilerin maaş kayıtları ve tüm kişisel bilgileri teslim edilecek olan evraklara eklenmelidir.
 5. Şirketin mülkiyetinin kime ait olduğunu açıkça gösteren evraklar başvuru dosyasında bulunmalıdır. Eğer şirketin birden fazla sahibi varsa bu durumda şirketin kuruluş evrakları, şirket ait ticari sicil gazetesi, hisse sahiplerine ait pasaport kopyaları ve faaliyet raporu vize başvurusu Amerika dosyasında bulunmalıdır.
 6. Başvuru yapan kişinin yatırımlarını detaylıca gösteren belge gösteren belgeler evraklar arasında bulunmalıdır. İş anlaşmaları, kira kontratları, satış sözleşmeleri ve banka hesap dökümleri bu evraklardan bazılarıdır.
 7. E2 Amerika Yatırımcı Vizesine başvuru yapan kişinin cv’si evraklar arasında muhakkak bulunmalıdır.

Amerika O Vizesi

Amerika O vizesi olağanüstü yetenek sahibi olan kişilere verilir. Bu vize Amerika sanatçı vizesi olarak da bilinmektedir. Sanatçı vizesi Amerika sahibi olmak için kişinin aşağıda bulunan şartları tamamen sağlaması gerekir.

 1. Vize başvuru sahipleri ulusal ve uluslararası ün kazanmış olmak zorundadır. Başvuru hamillerinin sanat ve spor alanlarında göstermiş oldukları başarılarını belgelemesi şarttır.
 2. Vize başvuru sahibi ulusal ve uluslararası ödüller almış olması en önemli şartlardan biridir.
 3. Uluslararası organizasyonlarda ve projelerde veya ödül törenlerinde bulunmuş olması gerekir.
 4. Bu vize türüne başvuru yapan kişinin yüksek kazanca sahip olduğunu kanıtlaması şarttır.
 5. Amerika O vizesi başvurusu yapan kişilerin, çalışmalarına devam etmek amacıyla geçici bir süreliğine ABD’ye geldiklerini belgelerde kanıtlaması gerekir.

 

Amerika Transit Vize

Amerika C1 Vize Amerika üzerinden başka bir ülkeye transit geçiş yapılacaksa alınır. Aktarmalı seyahatlerde Amerika vize istiyor mu sorusunun cevabı her pasaport türü için aynıdır. Yapılan kısa süreli bu ziyarette Amerika transit vize istiyor mu sorusunun cevabı evettir. Amerika ülke sınırlarına yapılan bütün girişlerde taraflardan vize talep etmektedir.

Sıkça sorulan Almanya aktarmalı Amerika uçuşları transit vize ister mi sorusuna cevap verilmesi gerekilirse bu durum Almanya vize şartları ile ilgilidir. Böyle bir uçuş planlanıyorsa kişi Amerika’dan değil Almanya’dan transit vize talebinde bulunmalıdır.

Başka ülkeye yapılan aktarmalı Amerika uçuşları için transit vize alınması gerekir. ABD transit vize hangi yolla ve hangi nedenle ülkeye giriliyor olunursa olunsun talep edilir; özellik gemi çalışanı olan kişilerin çalıştıkları gemi Amerika’da bir limanda duracaksa Amerika Transit vize başvurusu yapmak zorundadırlar.

Transit vize başvurusu yapan kişiler, standart Amerika Vize Başvurusu evraklarını temin etmelidir; bu evraklara ek olarak hangi amaçla transit vize başvurusu yapıldığına dair belgelerin gerekli mercie iletilmesi konusunda mükelleftir.

Amerika Çalışma Vizesi

Amerika H1 ve Amerika H1B Vizesi kısa süreli çalışma vizesidir. Amerika geçici çalışma vizesi genellikle bir şirket sahibinin, çalışanını kısa süre için Amerika’ya gönderdiği durumlarda alınır. Amerika’da çalışma vizesi alan kişi bu ülkede kalıp işinin yapmaya hak kazanır. Amerika her sektörün merkezi halinde olduğu için bu vizeye sıklıkla başvuru yapılmaktadır. İşverenler eğer çalışanların Amerika’da deneyim kazanmasını istiyorsa ABD çalışma vizesi başvurusu yaparak çalışanına yurtdışı iş şartlarını görmesi için bir olanak sağlar. Amerika’da çalışma vizesi almak için kişinin kendisinin başvuru yapması gerekir.

Amerika çalışma vizesi çok sıklıkla başvurulan bir vize türüdür. Bu vizeyi kişi kendi isteğiyle de alıp Amerika’ya gidebilir ancak kişinin muhakkak bir işyerinden onaylı belge almış olması gerekir. Amerika çalışma vizesi süreci diğer vize türlerinde olduğu gibi ilerler; kişinin birçok evrak hazırlayarak başvuru yapması gerekir. Çalışma Vizesi Amerika için gerekli olan evraklar aşağıdaki gibi sıralanabilir.

Amerika Çalışma Vizesi Evrakları:

 1. Başvuru yapan kişinin nüfus cüzdanı veya kimlik kartının fotokopisi.
 2. Amerika seyahatinden sonra en az 6 ay süreyle geçerli olan pasaport.
 3. Amerika vize başvuru süreci prosedürlerine uygun olarak çekilmiş biometrik fotoğraf; bu fotoğraf ilk olarak DS- 160 başvuru formuna taratılarak forma yüklenmelidir. Ardından 2 tanesi de Amerika vize başvuru dosyasına eklenmelidir.
 4. Başvuru yapan kişinin aile bağlarını gösteren ve kişisel bilgilerini içeren Tam Vukuatlı Nüfus kayıt örneği
 5. Amerika işçi vizesi başvurusu yapan kişinin başvuruyu neden yaptığını açıklayan Vize mektubu mutlaka teslim edilecek olan dosyada bulunmalıdır.
 6. Her vize türü için mutlaka doldurulmuş olması gereken DS-160 başvuru formu gerekli evraklardan biridir. Bu evraktaki bilgilerin hepsi doğrulanabilir nitelikte olmalı ve tamamen İngilizce olarak doldurulmalıdır.
 7. I-129 Formu vize alım sürecinde son derece büyük öneme sahiptir. Amerika’daki işveren, göçmen olmayan işçiler adına ABD’deki Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri Bürosu’na (USCIS) çalışma izni başvurusu yapar ve bu formu doldurur. Amerika Çalışma Vizesi başvurusu için bu formun vize başvurusu yapan kişiye de iletilmesi gerekir. Bu evrak onaylı ve imzalı bir versiyonda gerekli mercilere sunulmalıdır.
 8. I-797 Formu çalışma vizesi alınmak istendiğinde gerekli makama sunulması gereken bir diğer evraktır. Bu evrak aslında bir başvuru dilekçesi niteliğindedir. ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri Bürosu (USCIS) tarafından verilen onaylanmalı ve onay numarasının da yer aldığı başvuru dilekçesi vize evrakları dosyasına konularak teslim edilmelidir.
 9. Vize başvuru sahibinin Amerika’da geçimini sağlayacak kadar geliri olduğunu kanıtlaması gerekir. Bunun kanıtlanması için kişinin başvuru dosyasına banka hesap dökümlerini gösteren belgeyi eklemesi şarttır.
 10. Vize ücretinin ödendiğini kanıtlayan makbuzun vize başvuru dosyasına konulması gerekir. Amerika’da çalışma vizesi almak için bu belgenin ibrazı zorunludur.

Amerika çalışma vizesi danışmanlık şirketleri ile yürütüldüğünde yaşanacak olan aksamaların önüne geçilir. İşinde profesyonel olan ABD vize danışmanlık şirketleri ile çalışıldığında daha hızlı sonuç alınmaktadır. Amerika çalışma vizesi 2018 yılında birçok başvuru almış ve birçoğu olumlu yanıtla sonuçlanmıştır; çünkü bu başvurular aracı Amerika vize danışmanlık firmaları ile yapılmıştır. Amerika express vize talepleri en fazla bu vize türünde alınmaktadır.

Amerika Vize Türleri S.S.S

Amerika vize türleri nelerdir?

Amerika, seyahat nedenine göre çok çeşitli vize türleri belirlemiştir. Amerika vize türleri genel olarak ise iki kategoriye ayrılır; göçmen olmayan Amerika vizesi ve Amerika göçmen vizesi. Göçmen olmayan Amerika vizesi geçici bir vizedir ve seyahat nedenine bağlı olarak çok çeşitli türleri ve alt türleri bulunur.

AMERİKA VİZE TÜRÜ NASIL SEÇİLİR?

Amerika vize başvurularında başvuru sahibi vize türünü seçerken Amerika’ ya yapacağı seyahatin nedenini göz önünde bulundurmalıdır. Amerika Birleşik Devletleri vize türü seyahat amacına göre seçilerek DS-160 formunda işaretlenmelidir. Amerika vizesi alabilmek için kişinin doğru bir vize türü seçmesi çok önemlidir bu nedenle çelişkiye düşülen durumlarda danışmanlık desteği mutlaka alınmalıdır.

H2B vize başvurusu kimler içindir?

HSB çalışma vizesi, Amerika’ ya sezonluk ya da mevsimlik işçi olarak gideceklerin başvuracağı bir vizedir. İşçilerin,tarım dışı sektörde çalışmaları durumunda Amerika’ ya gitmek için başvuru yapacağı vize türü H2B Amerika geçici çalışma vizesidir.

AMERİKA TURİSTİK VİZE İÇİN HANGİ KATEGORİYE BAŞVURMALIYIM?

Amerika’ya kültürel veya turistik gezi, tatil amaçlı seyahat planlayanlar B2 Amerika ziyaretçi vizesi başvurusu yapacaklardır ABD B2 ziyaretçi vizesi turistik faaliyet, aile ya da arkadaş ziyareti, tıbbi tedavi amacıyla yapılacak ziyaretler için alınması gerek vize türüdür.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu